מחשבון הלוואות

או חייגו 073-7834956

אלי פייבלזון
אלי פייבלזון

לבדיקת זכאות לקבלת הלוואה מלאו את הטופס:

מחשבון הלוואות הוא כלי אפקטיבי ואמין לקביעת גובה החזר הלוואה ולהשוואה בין שיטות תשלומים שונות.

במחשבון שלנו תוכלו לחשב את ההחזר החודשי הצפוי ע״י הזנת גובה הלוואה שתקבעו, ולהיפך, את גובה ההלוואה החזוי ע״י הזנת ההחזר החודשי שאתם יכולים לעמוד בו.

מחשבון הלוואות
מחשבון הלוואות

יתרונות מחשבון הלוואות

מחשבון הלוואה החינמי שלנו מאפשר לכם מרחב תמרון גדול יותר בטרם אתם ניגשים לבקש הלוואה רגילה או הלוואה דיגיטלית. ביכולתו לתת לכם ידע מקדים על שיעור הריבית, גובה ההחזר החודשי, פריסת התשלומים לפי מספר חישובים (לוח שפיצר ודומיו), ובכלל – תכנון כלל ההוצאות החודשיות בהינתן המשוואה החדשה שבה אתם נדרשים להחזיר כל חודש סכום קבוע או משתנה.

בין אם אתם מתכננים לקחת הלוואה אחת גדולה בפריסה ארוכה או מספר הלוואות קטנות לכל מטרה בפריסה קטנה, מחשבון הלוואות יסייע לכם להבין איך אתם נכנסים לתמונה וגם איך אתם יוצאים ממנה בשלום.

כדאי לדעת שהמחשבון הוא כלי טכנולוגי המספק אינדיקציה תומכת החלטה בלבד, והוא אינו מספק נתונים מדויקים. את החישוב הסופי והמוחלט תוכלו לקבל רק בגוף המלווה ממנו תחליטו לבסוף לקחת את ההלוואה.

איך משתמשים במחשבון הלוואות?

במחשבון שלנו תידרשו להכניס מספר פרמטרים בסיסיים ידועים. פרמטרים אלה כוללים את סכום ההלוואה, מספר התשלומים, גובה הריבית השנתית ושיטת התשלומים. לאחר מכן לחצו על כפתור החישוב, והמחשבון יציג לכם את סכום ההחזר החודשי הצפוי עם סך הריבית שמתווספת לקרן.

מחשבונים נוספים

ניתן להיעזר באתר שלנו למידע על מחשבונים נוספים לפי תחום עניין:

  • מחשבון הלוואה למשכנתא
  • מחשבון הלוואה לרכב
  • מחשבון הלוואה לשיפוץ
  • מחשבון הלוואה לטיפול רפואי
  • מחשבון הלוואה לטיול
  • מחשבון הלוואה לרכישת ניירות ערך

מהי הריבית הממוצעת על הלוואות?

גובה הריבית משתנה בין גוף לגוף ובין לקוח ללקוח, בהתאם למדיניות הפנימית של אותו גוף מלווה וסיכון האשראי שיש לכל לווה.

לדוגמה, בדרך כלל הלוואה מבנקים עשויה להיות בריביות אטרקטיביות יותר מזו של הלוואה חוץ בנקאית אבל לא תמיד; כאשר מנגד דירוג אשראי גבוה (דוח BDI) עשוי להניב גם הוא תנאים מעודפים יותר בכלל חברות המימון.

במידה ודירוג האשראי שלילי, הלוואה למסורבים היא אפשרית, אך בהכרח הריבית תהיה גבוה יותר.

ממה מורכבת הריבית בהלוואות?

לרוב, המספר הסופי של הריבית המוצעת לכם (ריבית שנתית או ריבית נומינלית) מגלם בתוכו שני מרכיבים: ריבית הפריים הנקבעת על ידי בנק ישראל, וריבית אישית שמוסיף הגוף המלווה המשקף את רמת הסיכון של הלווה.

במה לבחור – ריבית קבועה או משתנה?

ההבדל בין ריבית קבועה למשתנה הוא רמת הסיכון במשק שהלקוח מוכן לקחת על עצמו. ריבית קבועה פירושה סיכון נמוך יותר של הלווה, ולכן לרוב היא תהיה גבוהה יותר מריבית משתנה. לעומת זאת, ריבית משתנה עשויה להיות קורצת במיוחד בתנאי שוק של ריבית אפס כפי שהייתה לפני שנתיים. מי שלוקח ריבית משתנה לטווח ארוך במיוחד בידיעה שהמשק יתאזן, צריך לדעת שהוא נכנס למקום מסוכן, שכן אם הריבית תוסיף להיות גבוהה הוא עלול למצוא עצמו משלם הון על ההלוואה.

בשורה התחתונה, נסו להעריך עד כמה תתייקר הריבית בחודשים ובשנים הקרובים ומהי הנקודה שבה עדיף כבר לקבל ריבית קבועה.

מה זה הלוואה חוץ בנקאית?

הלוואה חוץ בנקאית ניתנת מגופים שאינם בנקאיים כגון – חברות ביטוח, בתי השקעות, חברות אשראי, קרנות הלוואה וחברות הלוואות חברתיות. הלוואה חוץ בנקאית מיועדת לכל מטרה – סגירת מינוס, רכב חדש, חופשה, שיפוץ, קניית דירה ועוד.

היתרון הבולט של הלוואה חוץ בנקאית על פני הלוואה בנקאית הוא העובדה שהחיתום הוא פחות נוקשה והתהליך מהיר במיוחד ובפריסת תשלומים גמישה למדי. בנוסף, בהלוואה חוץ בנקאית תוכלו לקבל מסגרת אשראי נוספת לזו שיש לכם בבנק, כך שהמסגרת הראשית לא נפגעת.

תוך כמה זמן אקבל את הכסף?

ברוב גופי המימון ההלוואה מועברת לחשבון הבנק שלכם תוך 3 ימי עסקים מרגע אישור הבקשה (המתקבלת תוך דקות ספורות).

האם יש תשלומים נלווים חוץ מהריבית?

כן. במרבית חברות המימון (בעיקר בבנקים) נוהגים לגבות לצד הריבית גם עמלות שונות הנוגעות למתן ההלוואה. אלה יכולות לבוא בדמות דמי פתיחת תיק, דמי טיפול ע״י עו״ד, הכנת סט מסמכים וכדומה. סכום זה הוא חד פעמי ונגבה במעמד מתן ההלוואה.

שאלות ותשובות נפוצות

כיצד אוכל לחשב את תשלומי ההלוואה החודשיים? כדי לחשב את תשלומי ההלוואה החודשיים, רצוי להשתמש בכלי המחשבון השונים הקיימים באתר שלנו. מחשבונים אלה לוקחים בחשבון פרמטרים כמו סכום ההלוואה, טווח הלוואה ושיעור ריבית, בכדי לאמוד את התשלומים החודשיים שלכם. חשוב לדעת כי הנתונים שתקבלו יכולים לספק לכם אינדיקציה בלבד והם אינם מוחלטים.
אילו גורמים משפיעים על הריביות בהלוואות? מספר גורמים יכולים להשפיע על גובה הריבית בהלוואות. אלה כוללים את התנאים הכלכליים הנוכחיים במשק, שיעורי האינפלציה, כושר האשראי של הלווה, סוג ההלוואה (כגון הלוואה אישית, משכנתא או הלוואת רכב), ומדיניות המלווה. בדרך כלל, לווים עם ציון אשראי גבוה יותר צפויים להיות זכאים לריביות נמוכות יותר, כאשר גם לגובה הריבית של בנק ישראל (הנגזרת ישירות מהמצב המאקרו-כלכלי במשק, כגון מצב חירום או ודאות פוליטית) ישנה השפעה אדירה על סך הריבית שההלוואה שלכם תכלול.
האם יש עמלות או חיובים נוספים הקשורים בלקיחת הלוואה? כן, ייתכנו עמלות וחיובים נוספים הקשורים ללקיחת הלוואה. אלה יכולים לכלול עמלות פתיחת תיק, עמלות על העמדת בטחונות (אם ישנן), טיפול באשראי ודמי פירעון מוקדם. חשוב לעיין היטב בתנאים וההגבלות של חוזה ההלוואה על מנת להבין את כל העמלות הכרוכות בכך לפני חתימה על מסמכים כלשהם – ואפשרות להוזיל או לבטל אותן. בהלוואות גדולות במיוחד, כגון משכנתא, חלק מהמלווים עשויים לדרוש מהלווים לרכוש ביטוח, המספק הגנה במקרה של אירועים בלתי צפויים כגון נכות או אבטלה.
כיצד ניתן להשתמש במחשבון הלוואות כדי להשוות בין אפשרויות הלוואה שונות? שימוש במחשבון הלוואות יכול להיות כלי מועיל להשוואת כלל אפשרויות ההלוואה שעומדות לרשותכם. התחילו באיסוף מידע על סכום ההלוואה, שיעור הריבית וטווח ההלוואה עבור כל הלוואה וגוף מלווה שאתם מעוניינים לשקול. לאחר מכן, הזינו את הפרטים הללו למחשבון ההלוואה כדי ליצור אומדנים של התשלומים החודשיים עבור כל הלוואה. על ידי השוואת התשלומים החודשיים, סך הריבית ששולמה וגורמים נוספים, תוכלו לקבל החלטה מושכלת לגבי אפשרות ההלוואה המתאימה ביותר למצבכם הכלכלי. לעיתים, כדאי שתשקלו להתייעץ עם יועץ פיננסי כדי להבטיח שאתם מבינים היטב את ההשלכות של כל אפשרות הלוואה לפני קבלת החלטה.

ליצירת קשר וקבלת הלוואה מלאו את הטופס:

אלי פייבלזון
אלי פייבלזון

דובר פוליטי ועיתונאי בעיתונים הגדולים בישראל עם ניסיון בתחום הפיננסים והאשראי

באותו נושא:
תוכן עניינים

לבדיקת זכאות לקבלת מחשבון הלוואות